Stomatologia » Periodontologia

Periodontologia - jest dziedzina stomatologii zajmującą się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Ze względu na najczęstsze schorzenie przyzębia -paradontozę(zapalenie przyzębia)- często potocznie używane jest pojęcia paradontologia. Choroby przyzębia charakteryzują się obrzękami, zaczerwienieniem i krwawieniem dziąseł. Paradontoza rozpoczyna się odsłonięciem szyjek zębowych, wydłużaniem koron zębów, przemieszczaniem zębów, powstawaniem szpar między nimi, rozchwianiem lub nawet całkowitą utratą zębów, nieprzyjemnym zapachem z ust.
W przychodni stomatologiczno- lekarskiej Medicus Plus w Wadowicach ul. Sienkiewicza 27 tel. 33 8233606 zapobiegamy paradontozie oraz przeprowadzamy proces leczniczy chorób dziąseł, gdyż stan w jakim się znajdują dziąsła ma bezpośredni wpływ na zdrowie zębów i odwrotnie.
Duży nacisk kładziemy na prawidłową higienę jamy ustnej indywidualnie dostosowanej do każdego pacjenta.. Po dokładnym zebraniu wywiadu, ocenie stanu zębów, dziąseł, wykonaniu zdjęć RTG zostaje opracowany indywidualny plan leczenia dla każdego pacjenta.
Wizyty kontrolne są nieodłącznym elementem skutecznego leczenia periodontologicznego.